Liečba svetlom

Autor: Filip Rada | 2.1.2018 o 12:51 | Karma článku: 2,24 | Prečítané:  524x

Význam svetla pre správne fungovanie organizmu si ľudstvo uvedomuje už niekoľko tisícročí. Terapeutické účinky svetla podnietili vedcov k vývoju svetla, nezávislého na striedaní dňa a noci, či ročných období.

História 

V r. 1893 dánsky fyzik N. L. Finsen vyvinul prvý prístroj na výrobu “umelého slnečného svetla”. Za vývoj prístroja, ktorý mal mimoriadne liečebné výsledky dostal v r. 1903 Nobelovu cenu a pokladá sa za zakladateľa fototerapie – liečby svetlom.

Svetlo, ktoré lieči

Svetelná terapia má jedinečnú schopnosť prirodzene aktivovať samoliečiaci potenciál ľudského organizmu. Vďaka výnimočnému potenciálu svetelnej terapie sa znižuje záťaž organizmu a postupne sa posilňuje celý imunitný systém.

Klinické testovanie biolampy dokázalo, že ošetrenie polarizovaným svetlom patrí k metódam s vysokým percentom úspešnosti. Výhodou sú aj žiadne vedľajšie účinky a možnosť kombinovať fototerapiu s klasickými a inými liečebnými metódami. Často sa používa u čerstvých pooperačných alebo poúrazových jaziev, kedy sa účinok dostaví pomerne skoro.

 

Používa sa najmä

vo fyzioterapii a rehabilitácií – urýchľuje regeneračné procesy jaziev, rán, zmierňuje svalové napätie,...

v reumatológií – zmierňuje bolesti, reumu,...

v dermatológii – pôsobí na ekzémy, herpes, opary, akné...

v kozmetike – odstraňuje fľaky, pigmentové škvrny, prekrví pokožku...

Ja osobne mám biolampu Bioptron Compact III používam ju pravidelne na akékoľvek zdravotné problémy. Absolvoval som viacero operácií a  pomocou biolampy sa mi podarilo urýchliť čas hojenia rán a neskôr aj pooperačných jaziev. Tiež ju používam pri odreninách, popáleninách, kožných problémoch, vyrážkach, bolestiach hrdla či hlavy....  . liečba svetlom je všestranná, bezbolestná a pri pravidelnej liečbe aj veľmi účinná.

Liečba svetlom zmierňuje aj bežné zdravotné problémy ako je kašeľ, zápaly horných dýchacích ciest a prínosových dutín, zápaly krčných mandlí a stredného ucha. Postará sa o zmiernenie bolestí, rozšírenie ciev, a tým aj lepšie prekrvovanie postihnutej oblasti. Časté je aj jej využitie pri reumatických bolestiach. V športovej medicíne sa liečba polarizovaným svetlo osvedčuje pri rýchlejšej rekonvalescencii pohybového aparátu. Svetloliečba podporí odstránenie modrín, zníži svalové napätie a zharmonizuje nervový systém. No čo je možno najdôležitejšie: biolampa môže znížiť celkovú spotrebu liekov u tých, ktorí ju majú doma poruke. Keďže polarizované svetlo nemá vedľajšie účinky, je svietenie biolampou vhodné aj pre deti.

Kde sa s touto liečbou stretnete?

S takouto liečbou sa môžete stretnúť v dermatologických centrách, kúpeľoch, na rehabilitačnej liečbe, v niektorých nemocniciach, kozmetických salónoch a pod. Niektorý ľudia ju majú aj doma, viem je to pomerne drahá záležitosť ale stačí ak si spočítate ceny v kozmetickom salóne, potom sa vám oplatí ísť do kúpi vlastnej biolampy. 

Naozaj to funguje?

Mnohí ľudia niesu úplne presvedčený o fungovaní či pozitívnych výsledkoch liečby svetlom. Nerád počúvam sťažnosti a o zlých reakciách na niečo čo človek nevidel, nepočul a nevyskúšal. Svetlo máte aj v soláriu a mnohý ľudia tam chodia, výsledkom je opálenie. No práve UV svetlo v soláriu je škodlivé. Liečba polarizovaným svetlom biolampy je absolútne neškodné a práve naopak má liečivé/ regeneračné účinky. Svetlo je dôležité pre život človeka, zvierat, rastlín... už len preto nemá zmyslel rozprávať o tom že liečba biolampou nefunguje.

Najlepšie funguje ak ju používame pravidelne a čo najčastejšie. Teda ak má niekto problémy s akné,modrinou,popáleninou a pod. ak si na to miesto bude svietiť raz a 5 min. tak tam sa liečba neprejaví vôbec prípadne skoro nepatrne. Odporúčam svietiť pravidelne (každý deň),niekoľko rát za deň. Samozrejme aj podľa závažnosti zdravotného problému. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Majstri sveta ťažia z Nemecka i Afriky. Esá Francúzov sú potomkami prisťahovalcov

Až 15 hráčov Francúzska nemá pôvod v Európe.

ŠPORT

Sagan: Bol to šialený deň. Nevyhral som, lebo som urobil chybu

Slovenský cyklista skončil piaty.

KOMENTÁR TOMÁŠA PROKOPČÁKA

To nie je o manželstve. Bojíte sa, že už nebudete výnimoční

A pritom stačí jednoduché: len sa podeliť.


Už ste čítali?